Daytrade Tanulás
Tanuljuk meg együtt a Daytrade szakmáját, hogyan lehet a tőzsdén ebből pénzt csinálni.
2011. augusztus 4., csütörtök
Speciális alakzat es egy hülye hiba
A stratégia szerint beszáltam és jó irányba is ment az árfolyam meg volt a profit taking szint oda be is raktam a limit megbízást, de történt valami. Az árfolyam elérte a szintet hallottam a pityegést, hogy teljesül, de még mindig látom bent az ordert. Na most mi történt? Most zárta vagy nem zárta a pozíciót? Mit kellett volna tenni? egyszerű, megnézni a trade listát és mindent láttam volna. De a pánik nagy úr. Fogtam és kinyomtam az ordert. Kiderült, hogy csak 50 részvényig zárta a pozit, mert annyira volt "vevő". De mivel kinyomtam így be kell raknom a másik 50-t is. De persze mivel amerikában 100 részvény a legkisebb méret, így nem olyan egyszerű az. fogtam eladtam, de a kapkodásban persze 100 részvényt, így vissza kellett zárni megint 50-nel. Nagy nehezen sikerült, persze közben az árfolyam ide oda ugrált. A vége a következő lett: buktam további komissziós díjat, és a második utsó záró traden buktam még 2centet részvényenként. Így a tuti 30 cent helyett jóval kisebb összeggel mehettem csak haza. De a másik traden simán hoztam a teljes profitot, így ott ezzel nem volt gond.
A másik trade azért volt érdekes, mert egy tipikus helyzet állt elő a grafikon alapján: Egy nagy eladó volt a piacon, ami szinten lineárisan nyomta le az árfolyamot ráadásul, amikor ránéztem, akkor már 9,5% minuszban volt.
Ez utóbbi miért fontos? Azért mert van egy új szabály miszerint -10% részvényt nem lehet piaci megbízással shortolni, csak limit árassal. Ez érdekes dinamikát gerjeszthet, ezért idáig kerültem az ilyen papírokat, de most egyértelműek voltak a jelek. Még gyorsan beszáltam és jól is tettem tovább folytatodótt az esés, főleg -10% után. Ennyit arról, hogy az ilyen short elleni szabályok megállítják egy részvény esését.
2011. augusztus 3., szerda
Két érdekes trade
2011. március 9., szerda
Daytrade: egyszerű stratégia
Van időm daytradelni és folytathatom ott, ahol abbahagytam. A piac is kellően volatilis és vannak benne nagyobb mozgások, így kicsit könnyebb vele kezdeni valamit is.
Ami miatt tulajdonképpen újrakezdem, az egy webinárium volt, amin részt vettem. Otthon ülve a gép előtt ülve tartották meg az ingyenes előadás, és látva hogy mennyi embert érdekel a daytrade, úgy gondoltam, hogy folytatom és időt szakítok rá. Kicsit másképpen fogom feltenni a tradejeimet, mint eddig. Van a kereskedési napolómban egy olyan program, amivel külön ki lehet emelni a tradet néhány gombnyomással. Ezzel a módszerrel sokkal egyszerűbb és átláthatóbb lesznek a daytradejeim.
2010. december 28., kedd
Karásony a tőzsdéken
A december és a karácsony távol tartja a befektetőket a tőzsdéktől. Mindenki ajándékokért ment és alig maradt kereskedő a tőzsdéken. A 2 ünnep közti időszak pedig valószínűleg rendkívül alacsony forgalmat hoz majd a tőzsdékre.
Ebben a hónapban akartam újra nekikezdeni daytradelni, de ez nem jött össze. A napon belüli mozgásokat nagyon nehezen lehetett meglovagolni és éreztem, hogy ezt rá kell hagyni. A december már csak ilyen…
Viszont miután mindenki kibulizta magát szilveszterkor, visszaülnek a számítógépjük elé és nyomni fogják a billentyűket a daytraderek, mert a január a negyedéves jelentések kezdetét jelenti. Ilyenkor a forgalom is magas. Biztosan lesznek olyan részvények, melyek hullámait öröm lesz meglovagolni.
2010. december 14., kedd
Kezdő Daytrader kereskedési napló
Keveset kerestem vele, de nem bántam meg. Szerintem kihoztam belőle majdnem a maximumot, nem is akartam, hogy elmenjen 30 centet, elég volt a kevés is. Inkább csak a teóriám miatt léptem bele a daytrade-be.
A következő papír, a Dell volt, de az túl olcsónak tűnt és alig mozgott. Nem volt meg benne a pörgés és találtam valami sokkal érdekesebb papírt. Így kiszálltam +2 centen.
Átszálltam egy másik, egy sokkal mozgalmasabb papírba. A YOKU-ba. Ebben a részvényben megvolt minden, ami kell egy daytrade-hez. Szerencsére demo számlám van, így
tudtam shortolni. A Kevés idő miatt igyekeztem nézni a mozgását, és rájöttem, hogy $35-től $34.5-6-ig lehetne shortolni, mert ezt az utat pillanatok alatt megtette, többször is. 2x stoppolódtam ki belőle. Mivel a demo számlámon nincs auto stopp, a részvény meg nagyon gyorsan mozgott, sőt még a spread is 10 centes volt (volt egy pillanat, amikor 41 cent volt a spread), ezért csak nagyobb veszteségekkel tudtam kiszállni egy-egy ellenem forduló pozícióból. Viszont a taktikám kétszer is bejött, majd el kellett mennem.Visszaérve már $33-ért lehetett kapni egy részvényt, majd $30.40-n zárt. Nem bántam meg, bár sejtettem, hogy nagyon le fog menni (sőt még arra is gondoltam, hogy $30-ig megy le), de nem akartam magára hagyni egy daytrade-t. Főleg úgy hogy nincs auto stoppom. A taktikám is másra épült.
Eredmény: +52 cent
(A nagyobb képmérethez kattintson a képre!)
Úgy éreztem, hogy ésszerűen gondolkodtam és racionális tudtam dönteni a pillanat tört része alatt. Viszont a kezeim a stoppoknál nem voltak elég gyorsak, a nyereséges kiszállóknál pedig igen és ez kompenzálta a rosszat. Ami örömmel tölt el, hogy a nyitási izgalomban is jól tudtam dönteni.
2010. december 13., hétfő
Döcögősen indul a daytrade
Pénteken újra kereskedtem. Próbáltam visszaemlékezni, hogy mit is néztem még szeptemberen, ami alapján kerestem a megfelelő részvényt. A módszer működött és találtam egy jót.
Annyira kevés időm volt, hogy nem daytradeltem túl sokat. 3 daytradet tudtam csinálni, abból 2 veszteséges volt és egy nyereséges. Mindezt a nyitás utáni percekben daytradeltem. Olyan érzés volt, mintha egy trabantal kellene leelőznöm egy Forma1-es autót.
Néhány másodperc alatt történt az egész és alig, hogy megnyomtam a gombokat, hogy kiszálljak a pozíciókból, már nem 10 centes veszteségek lettek, hanem 20 centesek. A nyereség oldalon pedig a +70 centből néhány másodperc alatt +30 centes nyereség lett.
Szerencsére még demozok, így ez a futam nem került pénzbe, de izgalmas élmény volt visszakerülni a gyorsan mozgó részvények közé.
A gyorsaságomon úgy próbálok javítani, hogy kicsit később daytradelek és fokozatosan orientálódok a fél 4 felé (amerikai piacok nyitási ideje). Ezzel a módszerrel szerintem könnyedén belerázódok majd a daytradelésbe.
2010. december 8., szerda
Daytrader: Újrakezdés, Tőzsdei DVD
Ebben a hónapban újra nekilátok daytradelni az amerikai tőzsdén. Remélem, hogy ez a hónap is legalább olyan sikeres lesz, mint a szeptemberi. Amint lehetőségem van daytradelni, nekilátok és daytradelek, majd itt közzéteszem a daytradeljeimet.
A figyelmetekbe ajánlom Szoldán Péter Daytrader Blogját, amit ha likeoltok a Facebookon, ingyenes hozzájuthattok egy David Shine amerikai profi daytrader előadásának Tőzsdei DVD-hez.
2010. november 3., szerda
Daytrade történelem
1997-2008: Trader közösségek jöttek létre egy helyen tömörülve, akik kihasználva a gyors internetet és az információáramlást kereskedtek.
2010. október 29., péntek
Daytrade történelem
1867: A távíró, a telefon előhírnöke. Az első távírókat a vonatforgalom irányításában alkalmazták, később pedig távíróhálózattal kötötték össze a nagyobb városokat. Az első távírót követően feltalálták a távírószalagot, mellyel leegyszerűsödött a brókerek és a specialisták közti információcsere.
1971: A National Association of Securities Dealers (NASD) megalapította a saját Electric communication network-t (ECN): A National Association of Securities Dealers Automated Quotation System-t (NASDAQ).
1975: Kezdetben a legfontosabb amerikai részvények a New York Stock Exchange-n (NYSE) forogtak. A kereskedőnek (trader-nek) kapcsolatba kellett lépnie a brókerrel, akinek továbbítania kellett az ajánlatot egy specialistának a NYSE
-n. Ezek a specialisták csupán egy maroknyi részvénnyel foglalkoztak. A specialistának össze kellett párosítania a vevőt egy másik bróker eladójával. Majd írnia kellett jegyeket (fizikait), amiket miután feldolgoztak, megtörtént a tranzakció. Ezután továbbította mindkét brókernek az információt, akik közölték a kereskedőkkel (traderekkel) tranzakciók kimenetelét.
A brókerek komissziós díja fix, 1% volt. Tehát, ha 10 000 dollár értékben vásároltunk x részvényt, az $100-ba került volna akkor nekünk.
Az első lépések egyike, hogy profitabilissé tegyék a Day Tradinget (napon belüli kereskedést), az volt, hogy megváltoztatták a komissziós eljárást. 1975-ben, a United States Securities and Exchange Commission (SEC) illegálissá tette a fix komissziós ráták használatát, ezáltal a brókerek csökkenthették az övékét.
2010. október 6., szerda
Hírbróker: Tanulj Meg Játszva Tőzsdézni!
Most fog indulni október 11-én a játék, és már lehet rá regisztrálni (a játék ideje alatt is lehet regisztrálni). Akik csupán kezdő traderek, vagy csak kevés ideje tradelnek, azoknak ajánlom, mert rengeteget lehet belőle tanulni. A neve is erre utal: „Tanulj Meg Játszva Tőzsdézni!”, ráadásul ingyenesen, ami még vonzóbbá teszi ezt a lehetőséget. A játékot az ERSTE és a BÉT (Budapesti Értéktőzsde) közösen rendezi.
A tudáson kívül, ami akár milliókat hozhat, értékes nyereményeket is lehet vele nyerni:
Fődíjak:
· 1. helyezet: 1 millió Ft kereskedési tőke* + Lenovo ThinkPad Edge 13" notebook
· 2. helyezet: 700 ezer Ft kereskedési tőke* + Lenovo IdeaPad G560A notebook
· 3. helyezet: 400 ezer Ft kereskedési tőke* + Lenovo IdeaPad S10-3 netbook
· 4. helyezet: 250 ezer Ft kereskedési tőke*
· 5. helyezet: 150 ezer Ft kereskedési tőke*
Fordulónyeremények: 5 x 100 ezer Ft kereskedési tőke* kisorsolása a fordulók első 50 helyezettje között,nyelvtanfolyamok a Manhattan Nyelviskolától, továbbá exkluzív borválogatások.**
„A legjobb csapat" díja egy ausztriai rafting túra az Adventure-rel, a legtöbb és legeredményesebb játékost küldő felsőoktatási intézmény pedig
„Az év tőzsdecápái - a legaktívabb felsőoktatási intézmény" vándorkupát nyeri el.
További részleteket itt olvashattok. Sok sikert a játékon résztvevőknek!
(A nagyobb képmérethez kattintson a képre!)